 |
Ha a hőmérő higanyszála 30 fok felett van, a kismamák ne tartózkodjanak a szabadba. Ha nem tudják elkerülni, akkor szellős, könnyű ruhát viseljenek, és a kalap viselése szigorúan kötelező. Nem szabad elfelejtened a napvédő krémet sem.
A terhes kori bőrelváltozásokat a nap sokkal jobban előhozza. Javaslok egy hűvös szobát, vagy egy légkondicionált helységet a pihenésre.
|
|
Ha tornázni szeretnél, akkor ne a szabadba tedd, inkább valami hűvös helyiséget válassz.
A kismamák anyagcseréje fokozottan működik, és felléphet a túlhevülés veszélye. A meleg nyári napokon legalább 2-3 liter folyadék bevitelre van szükséged. A legjobb a szénsavmentes ásványvíz. A cukrozott üdítőket inkább kerüld. A napi sétát inkább a reggeli, vagy esti órákra tedd át.
A fagyos téli napokon is be kell tartani bizonyos óvintézkedéseket a kismamáknak.
A hideg hatására csökken a méhlepény vérellátása, ami fontos tápanyagokat von el a magzattól. Ezért fontos jó melegen felöltözni, különösen figyeljünk a derekunkra.
Nagyon fontos hogy terhesség alatt ne fázzunk meg, mert bizonyos antibiotikumok szedése tilos ebben az állapotban. Ha mégis megtörtént próbálkozzunk a régi bevált népi gyógymódokkal.
Ha 2-3 nap alatt nem múlik el, akkor feltétlenül fel kell keresni az orvosunkat. |
|
A másik kellemetlen dolog, amivel meg kell küzdeni néhány kismamának, a frontérzékenység.
Jó tudni, hogy a meleg front hatására nő a hőmérséklet, nő a páratartalom és csökken a nyomás. Ilyenkor a frontra érzékenyeknél migrénes fejfájás, vérnyomás csökkenés fordulhat elő. Emellett levertséget, fáradékonyságot is tapasztalhatunk.
A hidegfront hatására csökken a hőmérséklet, és nő a légnyomás. A reumás, ízületi panaszok, és asztmás rohamok száma megnő.
Fontos hogy a frontra érzékeny kismamák készüljenek fel ennek kivédésére. A helyes táplálkozás sokat segíthet. Vitaminban, és ásványi anyagban gazdag élelmiszereket fogyassz. Legalább napi 2 liter folyadékot igyál. Ha van rá módod és erőd mozogj, sétálj sokat, igyál gyógyteákat.
|